Dr. Melkoņane stāsta: “Rozācija raksturojas ar sejas ādas apsārtumu, izsitumiem un pat dažreiz pietūkumu. Apsārtums rodas paplašinātu sejas ādas virspusējā pinuma asinsvadu dēļ. Savukārt izsitumi var būt dažādi, piemēram, vieglas rozācijas formas gadījumā tās būs mazas, sārtas, virs ādas līmeņa piepaceltas pūtītes, bet smagas formas gadījumā var parādīties dziļi strutainie mezgli.”

Projekta “Pieredze ar rozāciju” dalībnieces atzīst, ka saskaras ar iepriekš minēto problēmu - gan apsārtumu, gan dažos gadījumos - pūtītēm. Vēlme nomaskēt nepilnības ir viennozīmīgi visām projekta dalībniecēm, tomēr ideālo kombināciju visas vēl nav atradušas. Bieži vien tam par iemeslu ir alerģija, kairinājums un nepiemērota maskējošā līdzekļa toņa izvēle.

 

Kombinācijas meklējumos

Madara (36 gadi): “Savu ideālo recepti perfekti nomaskētai ādai tā arī neesmu atradusi. Laikam esmu mēģinājusi visus iespējamos variantus. Jāteic, ka vislabākais efekts bija, izmantojot zaļo konsīleri (zaļais pigments noņem apsārtumu) un uzklājot tonālo krēmu, tam visam pa virsu gaišu pūderīti. Jā, diemžēl ir tā, ka ādai ar rozāciju kakla tonis atšķirsies no sarkanīgās sejas, tāpēc ļoti grūti ir dabūt perfektu koptēlu. No visiem maskējošajiem līdzekļiem priekšroku dodu gaišam pūderim. Reti kurš BB krēms saplūst ar manu gaišo kakla ādu, tāpēc pūderis man ir izvēle Nr.1.”

Arī Marta (46 gadi) piebalso, stāstot, ka ir savas perfektās kombinācijas meklējumos: “Šoreiz šī tēma man ir gandrīz visgrūtākā, jo es vēl aizvien meklēju savu ideālo kombināciju. Ikdienā lietoju BB krēmu. Tā kā rozācija man ir pietiekami izteikta un ikdiena paiet ļoti sausā gaisā, tad:

 1) atkarībā no gadalaika mēģinu pirms BB krēma lietot citu krēmu: šobrīd mēģinu kā pirmo krēmu lietot Bioderma Photoderm AR SPF 50+.

 2) reizēm nākas BB krēmu papildināt vēl ar kārtu kāda tonālā krēma. BB krēms man šķiet diezgan pasauss, bet cenšos ievērot arī to, ka ādu pārbarot vai pārmitrināt nav vēlams. Šai laikā mēģināju eksperimentēt un ar gandarījumu konstatēju, ka tādā mērenā klimatā āda nejūtas sliktāk, ja arī nav papildu mitrinājuma, t.i., ja uzklāts tikai BB krēms.”

 

NĒ maskējošai kosmētikai

Projekta dalībnieces piekrīt, ka, izvēloties tonālo krēmu, BB krēmu vai pūderi, pievērš uzmanību ne tikai estētiskajam izskatam, bet arī tā sastāvam un sajūtām, kas rodas, lietojot šos līdzekļus.

Karīna (35 gadi): “Protams, ka bez tonālajiem līdzekļiem man grūti iziet ārā, taču man nepatīk tos lietot. Man liekas, ka āda neelpo - tā kļūst taukaina, nejūtos brīvi. Gribas noņemt grimu no sejas! Bieži lietoju konsīleri un pūderi, bet reizēm āda niez no tiem. Pēc maskējošās kosmētikas lietošanas man šķiet, ka apsārtums kļūst spēcīgāks.”

Maija (28 gadi) stāsta: “Es nekad neesmu bijusi tonālo krēmu cienītāja. Jā, man ir bijuši, esmu lietojusi, bet jau sākumā vienmēr ir bijušas grūtības izvēlēties pareizo toni un pareizo zīmolu. Kā arī, ja ņem vērā, ka sejas āda diezgan bieži nepieņem šos krēmus, tad pat izvairos. Sejas āda paliek sausa, var redzēt, ka kaut kas ir likts, bet īsti ne līdz galam - pleķi. Ja sejas āda ir “nomierinājusies”, mēdzu uzlikt BB krēmu. BB krēmus vai tonālos krēmus lietoju, ja ir jādodas uz kādu notikumu - jāfilmējas vai jāuzstājas. Ikdienā cenšos būt brīva no kosmētikas.”

Ar pieredzi dalās arī Dace (47 gadi): “Man ar maskējošās kosmētikas lietošanu neveicas. Pūderkrēmus nelietoju vispār. Laikam neesmu atradusi īsto, bet sevišķi eksperimentēt negribas. Tā kā āda ir jutīga un alerģiska (ir bijušas reakcijas), necenšos izmēģināt jaunu kosmētiku. Pēc izmēģināto maskējošo līdzekļu lietošanas sajūtas ir nepatīkamas. Šķiet, ka āda neelpo, kā arī rodas sausi pleķi uz sejas.  Tāpat arī pūderi ikdienā nelietoju. Ja jādodas uz kādu svinīgu pasākumu, tad gan uzklāju, lai āda nespīdētu. Pārnākot mājās, uzreiz gribas ādu notīrīt. Ikdienā varu iztikt bez pūdera. No BB krēmiem esmu izmēģinājusi tikai Bioderma Sensibio AR BB krēmu. Tomēr arī no šī krēma uz pēcpusdienu man parādās sausi pleķi uz sejas. Zinu, ka varētu klāt apakšā vēl dienas krēmu, taču tam nekad nesanāk laika. Taču vasarā, lietojot Bioderma Photoderm SPF 50+ AR, sausie pleķi neveidojas. Tāpēc to patiešām lietoju.”

Projekta dalībniece Dace (51 gads) stāsta, ka ikdienā izvairās no maskējošās kosmētikas lietošanas: “Mana pieredze ar šiem kosmētiskiem līdzekļiem ir ļoti maza. Pūderus nelietoju. Par BB krēmu īpašībām tikai tagad izlasīju internetā. Tonālo krēmu lietoju, kad ir nepieciešamība nomaskēt ādas ērcītes radītos izsitumus. Šādos gadījumos novēroju izteiktu ādas lobīšanos, un man tas nepatika. Nekad neesmu klājusi tonālo krēmu uz visas sejas ādas, tāpēc nezinu, vai tas spētu nomaskēt rozācijas izraisītos sarkanos pleķus un sarkano degunu.”

Arī Jūlija (51 gads) piebalso Dacei: “Āda ir stipri bojāta. Tonālie līdzekļi īpaši nepalīdz. Vasarā, ja nepieciešams, izmantoju pūderi, jo āda mēdz būt taukaina. Dažreiz ziemā lietoju tonālo krēmu, bet rodas smaguma sajūta, tāpēc uzklāju to tikai uz problemātiskām vietām.”

 

Pareiza maskējošā līdzekļa izvēle

Cilvēkam, kas sirgst ar rozāciju, būtu jāizvēlas piemērots BB krēms vai pūderis. Jāizvēlas medicīniskā kosmētika, kas ir izgājusi klīniskos pētījumus. Izvēloties šāda tipa kosmētiku, pastāv mazāks risks lokālajām alerģiskajām reakcijām. Kosmētikas līdzekļiem jābūt nekomedogēniem. Vasaras laikā obligāti ir jālieto kombinēti BB krēmi vai pūderi, kam ir pievienots saules aizsargfaktors (SPF) - vismaz SPF 30 vai SPF 50+. Savukārt BB krēmi, kas ir paredzēti rozācijas pacientiem, ādu papildus mitrina, nomierina, un noņem apsārtumu.

Silvija stāsta, ka pievērš īpašu uzmanību maskējošā līdzekļa izvēlei: “No pūderiem seja kļūst sausāka. Bet no BB krēmiem āda saglabā savu dabisko mitrumu, tādēļ izvēlos tikai to. ”

Arī Jolanta (52 gadi) atzīst, ka no maskējošās kosmētikas priekšroku dod BB krēmiem: “Tonālo krēmu esmu sākusi lietot samērā nesen. Ilgi nevarēju atrast piemērotu toni. Svarīga bija arī krēma konsistence un aromāts, kam jābūt neuzbāzīgam. Vairākkārt pamēģinot testeri, liekas, ka der, bet nopērkot oriģinālo iepakojumu - nesakrīt sajūtas, kas radās, lietojot testeri. Biju patīkami pārsteigta, kad manās rokās nonāca Bioderma Sensibio AR BB krēma paraudziņš. Ļoti labi maskē ādas apsārtumu, viegli klājas, bez aromāta. Seja izskatās jaunāka.”

Kā vairākas projekta dalībnieces, tā arī Baiba (59 gadi) atzīst, ka pievērš īpašu uzmanību maskējošā produkta izvēlei, lai izvairītos no ādas kairinājuma un nepatīkamām sajūtām: “Sakarā ar to, ka man ir rozācija, pūderus nelietoju. Lietojot tonālos krēmus, BB krēmus, sejas un kakla āda kļūst tvirtāka. Iegādājoties šos krēmus, protams, izvērtēju to kvalitāti un manai ādai piemērotākas ādas kopšanas līdzekļu sastāvdaļas.”

Projekta dalībniece Olga (36 gadi) dalās pieredzē: “Šobrīd savā ikdienā izmantoju BB krēmu ar SPF 30 un pagaidām jūtos gandrīz apmierināta ar rezultātu. Krēmam piemīt viegla tekstūra un neredzams pārklājums, kuru man gan brīžiem gribētos biezāku.”

Anna (27 gadi) stāsta, ka ikdienā cītīgi attīra un kopj ādu, tādēļ nebaidās izvēlēties maskējošo kosmētiku: “Ikdienā lietoju Bioderma Sensibio AR krēmu, tad pēc 15 minūtēm uzklāju Bioderma Sensibio AR BB krēmu. Dažreiz pa dienu nomazgāju seju ar micelāro ūdeni un atkārtoju procedūru no jauna. Pirms rozācijas problēma palika intensīva, biju lietojusi tikai pūderi. Mēģināju arī rozācijas laikā uzlikt pūderi pa virsu tonālajam krēmam, lai dabūtu perfektu izskatu. Tā arī bija, bet bieži negribu uzklāt tik biezu dekoratīvās kosmētikas kārtu uz sejas. Pa brīvdienām seja atpūšas, nelieku tonālo. Bet ikdienā jūtos nepārliecināta, staigājot ar sarkanu seju. Sapratu - ja mitrini ādu pēc tās vajadzības, tad var lietot gan tonālos, gan pūderus. Galvenais - mitrināt.”

Sensibio AR

Ilgnoturīga kopšana pret apsārtumu, sniedzot īpašu komfortu.

Jutīga āda ar noslieci uz apsārtumu un zvīņošanos

Sensibio AR BB Cream

Ādu uzlabojoša un aizsargājoša kopšana pret apsārtumu.

Jutīga āda ar noslieci uz apsārtumu un zvīņošanos

Sensibio H2O AR

Dermatoloģiskais micelārais ūdens pret apsārtumu attīra, noņem dekoratīvo kosmētiku, nomierina.

Jutīga āda ar noslieci uz apsārtumu un zvīņošanos